Kredi Kartı İşlemcileri

Yayınlanan 2005 istatistiklerine göre, çevrimiçi ticaret bir önceki yıla göre %22’den fazla arttı. Çevrimiçi ticaret için kredi kartlarını kabul etmek için bir tüccar hesabına ihtiyacınız vardır. Bir tüccar hesabı almak herkes için kolay değildir. Çok para içeriyor. Bu sorunu çözmek için hızla ortaya çıkan bir diğer seçenek, kredi kartı işlemcileri olarak da bilinen üçüncü taraf faktoring hizmetlerinin kullanılmasıdır. Bu işlemciler, üçüncü taraf siparişlerini kendi ticari hesapları aracılığıyla işler. İyi bir işlemci, satış için güvenli bir ortam sağlar, tedarikçinin ticaretin yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlar ve satış için tüccara ödeme yapılmasını sağlar.

İnternette bilgi çalmak ve serveti soymak için suç yöntemlerinin büyümesi endişe verici bir oranda büyüyor. Bu sorunlara yardımcı olmak için, bu işlemciler, kendi tüccar hesabına parası yetmeyen ve dolandırıcılığın önlenmesinde ve tüketici çıkarlarının korunmasında oldukça etkili olan acemi tüccarlara çok değerli hizmetler sunmaktadır. İyi bir kredi kartı işlemcisi, tüketiciler arasında çıkarlarını korumak için güçlü bir memnuniyet duygusu aşılar ve böylece nominal bir maliyetle çevrimiçi tüccarın gelirini artırır.

İnternette bilgi çalmak ve serveti soymak için suç yöntemlerinin büyümesi endişe verici bir oranda büyüyor. Bu sorunlara yardımcı olmak için, bu işlemciler, kendi tüccar hesabına parası yetmeyen ve dolandırıcılığın önlenmesinde ve tüketici çıkarlarının korunmasında oldukça etkili olan acemi tüccarlara çok değerli hizmetler sunmaktadır. İyi bir kredi kartı işlemcisi, tüketiciler arasında çıkarlarını korumak için güçlü bir memnuniyet duygusu aşılar ve böylece nominal bir maliyetle çevrimiçi tüccarın gelirini artırır.

İyi bir işlemci, kendi ticari hesap sağlayıcısına karşı sorumlu oldukları için çok katı olmalıdır. Çok fazla memnuniyetsiz müşteri veya tüccar, onları işsiz bırakabilir. Çeşitli kredi kartı işlemcileri hakkında çok ayrıntılı açıklamalar yapan http://www.nnotnet ile karşılaştım. Buradan kontrol etmenizde fayda var.

Bu tür tanınmış ve köklü kredi kartı işlemcilerinden biri, 300.000’den fazla ürün ve hizmetin çevrimiçi dağıtım merkezi olan 2CheckOut (2CO)’dur. Özelleştirilebilir bir işlem arayüzü, çok seviyeli müşteri hizmetleri etkileşimi, SSL şifreleme ağı kullanarak güvenlik özellikleri sağlar. Vadeli sözleşmeler, ek ekipman sıkıntısı olmadan hemen başlayabilir ve birkaç yasaklı ürün dışında herhangi bir uluslararası tedarikçiyle anlaşma yapabilirsiniz.

Ücreti ne kadar?

Ücreti ne kadar?

Ücretler akıllıca, en ucuzu olmayabilir, ancak müşterilerin derecelendirmesi ve takdiri açısından kesinlikle öne çıkıyor. İlk kurulum ücretlerine tek seferlik 49$'lık kurulum ücretleri dahildir. Ayrıca, işlem başına %5,5 komisyon ve 0,45 ABD doları ek ücret alınır. Bu işlem ücretleri bazı ürün sınıflarında artabilir. Ek hizmetler için ücretler daha da yüksektir. 2CheckOut, ödeme için 28 para birimini destekler. Yerel para birimi cinsinden yapılan ödemelerde, desteklenen para birimlerinden biri ise, havale başına 5 ABD doları maliyetle havale seçeneği kullanılabilir. Ayrıca, transfer başına 20 ABD doları ücret karşılığında ABD doları cinsinden para almayı da seçebilirsiniz. Bu ücretler, küçük ödemeler için kesinlikle çok yüksek, ancak 2CheckOut, ödemelerin serbest bırakılma düzeyi belirleme seçeneği sunar ve ödemeler, bu düzeye ulaşana kadar tutulur. Bunlara ek olarak,

Ancak, dolandırıcılık oranlarının en düşük olduğu işlemcilerden biri olarak, bu tür yüksek oranlar da pazara hitap ediyor.

Tedarikçilere Ödeme

Genellikle tüm ödemeler, bu sürenin 48 saati içinde gerçekleşen tüm işlemlerin işleme konulacağı ve ödemenin havale edileceği ayın 1’i ve 16’sında yapılır. Bununla birlikte, haftalık 1.000 doların üzerinde satış hacmine sahip tedarikçiler haftalık transferler için hak kazanır.

Ürün Türleri

Bir tedarikçinin yetişkinlere uygun içerik, ateşli silahlar, mühimmat, tütün ürünleri ve çok seviyeli pazarlama vb. gibi belirli mal türlerini satmasına izin verilmez.

Tüketicinin Çıkarlarının Korunması

Tüketici menfaatinin korunması, temelde bir kredi kartı işlemcisinin iş hayatında kalabilmesi için kendi menfaatinedir. 2CO ile anlaşma şartlarına göre, bir tedarikçi, kendisine doğrudan veya 2CO aracılığıyla iletilen tüm müşteri şikayetlerini, müşteriyi tatmin edecek şekilde, yetkin ve uyumlu bir şekilde yeniden ele almayı kabul eder.

Satıcıların çıkarlarını korumak için, kendi takdirine bağlı olarak, uygun göreceği şekilde, belirli alıcılar tarafından herhangi bir nedenle ürün satın alımına sınırlama getirme hakkını saklı tutar.

Bir hesaptaki ödemeler, 2CO’nun doğrulama süreçlerinden sonra yapılır, ayrıca alıcının çıkarlarını korumak için tedarikçilerin hesabından para tutar. Genellikle brüt satışların %5’i en az 90 gün süreyle rezerv olarak tutulur ve bazı durumlarda Rezerv 90 günü aşan bir süre için daha yüksek bir oranda tutulur.

Geri ödeme ve geri ödeme için de bir hüküm var. 2CO veya tedarikçi, para iadesiyle sonuçlanan işlemin geri alınmasını isteyebilir ve fonları bir müşterinin hesabına iade edebilir. Kredi kartını veren banka, verilen kredi kartı ile yapılan işlemin geçerliliğini kendi isteğiyle veya müşterilerinin talimatıyla itiraz edebilir ve aktarılan fonların iptalini başlatabilir. Buna geri ödeme denir. Tedarikçinin mağdur olduğunu hissettiği bu tür durumlarda, bir anlaşmazlık başlatmayı ve 2CO’dan yardım almayı tercih edebilir. 2CO, tedarikçinin ihtiyaç duyabileceği her türlü belgeyi sağlayarak yardımcı olacaktır ve tedarikçinin itiraz etmeye karar verdiği bu tür her bir anlaşmazlık için 14 ABD doları ücret talep edecektir.