Şüphesiz, Google’ın AdSense’i duydunuz ve denemeyi düşünüyorsunuz. Ancak sitenize bir AdSense banner’ı yerleştirmeye gerçekten değer mi?

Cevap kesin bir evet. Sitenizde her zaman başka bir banner olabilir veya hatta bazı bağlı kuruluş reklam programı aramalarını kullanabilirsiniz ve bu, sitenizin sağlıklı bir ziyaretçi sayısına sahip olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen size biraz para kazandıracaktır. Ancak bağlı kuruluş pazarlamasında, web sitenizden gelen ziyaretçinin sizden ücret almadan önce bir satışı tamamlaması beklenir.

Ancak bu, AdSense’i kullandığınızda elde ettiğiniz değerin yakınından bile geçmez. AdSense’i kullanarak yılda 100.000 doları aşan insanlar var. Ve bu sadece daha fazla para kazanmakla bitmiyor. İlk olarak, reklamlar yalnızca metindir. Bu, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için tasarlanmış ortalama, gösterişli afişinizden çok daha az rahatsız edici oldukları anlamına gelir.

Elbette, fark edilmeleri için daha iyi bir yerleşim elde etmelerini sağlamanız gerekecek, ancak buna rağmen izleyicileri geleneksel reklamlar kadar rahatsız etmiyorlar. Açılır pencereler, yüzen afişler ve ziyaretçilerin söz konusu web sitesini her ziyaret ettiklerinde öfkeyle çığlık atmasına neden olacak diğer pek çok şema kullanarak gördüğünüz birçok siteyi düşünün. Aslında bundan daha iyisini yapabilirsin, insanları daha az sinirlendirir ve yine de bir miktar para kazanırsın.

İkinci olarak, reklamlar sitenizin içeriğine göre otomatik olarak oluşturulur. Bağlı kuruluş reklam programı kullandığınızda, sitelerinizin ait olduğu belirli kategorileri belirtmeniz gerekir.

Ancak, sitenizdeki herhangi bir sayfa bu kategorilerin dışında kalırsa, afişler artık hedeflenmez. Bunun anlamı, onlarla hiç ilgilenmeyen ve verimsizliğe yol açabilecek kişilere potansiyel olarak reklam gösteriyorsunuzdur.

Hemen hemen hiç gerçekleşmeyen Google AdSense ile:

Sitenizde bulunan reklamlar, ziyaretçilerinizin ilgi duyduğu ve sitenizin değerine ve ürettiği gelire katkıda bulunan her şeyle her zaman senkronize olacaktır.

Dahası, bu afişlerin görünümü ve boyutları özelleştirilebilir, bu da sitenizin içeriğinin geri kalanıyla daha entegre hissedecekleri anlamına gelir, bu da geleneksel bir yaklaşımın aksine sitenizin genel görsel kalitesinde bir artış sağlar.

Birçok insan için, sitelerinde reklam verecek kişileri bulmakta da büyük bir sorun vardır. AdSense, bugün bu sorun için mevcut olan en kolay çözümdür.

AdSense programına katılmak ücretsizdir ve neredeyse hiç zaman almaz. AdWords’teki potansiyel web siteleri veritabanı, 150.000’den fazla kullanıcıya sahip herhangi bir rakipte karşılaşabileceğiniz her şeyden daha büyüktür. Bu, daha fazla insan TBM ile rekabet ettikçe veya arama terimleri için tıklama başına maliyetin kaçınılmaz olarak artacağı anlamına gelir.

Ayrıca, AdSense’i sitenize kurmak çocuk oyuncağıdır ve tüm süreci bir saatten daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Kolay AdSense yaklaşımını seçmek için başka bir neden olan, herhangi bir bağlı kuruluş reklamcılığından daha azını yapmak çok daha az zaman alır.

Tek yapmanız gereken web sitenize bir AdSense banner’ı eklemek (tabii ki programa kaydolmak dışında) birkaç satırı kopyalayıp yapıştırmak ve işiniz bitti, banner’ların nereye gideceğini, ne kadar büyük olduklarını seçebilirsiniz. oldukları ve sitenizin geri kalanıyla nasıl entegre oldukları.

Dışarıdaki herhangi bir web yöneticisi için bu bir katil plan çünkü sitenizin kullanılabilirlik düzeyi ile sahip olmak istediğiniz reklam miktarı arasındaki çizgiyi çizmenize olanak tanır. Bazı insanlar paraya çok ihtiyaç duyarken, diğerleri web sitelerinin barındırılması için ödeme yapmak için AdSense’i çalıştırmaya devam ediyor.

AdSense harika bir reklamcılık programıdır, çünkü “herkesin işine yaraması” için çok düşünülmüştür. AdWords kullanan kişiler, AdSense kullanan web yöneticileri ve en önemlisi web sitelerinin ziyaretçileri için harika çalışıyor.

Suspendisse potenti. Donec venenatis, eros scelerisque volutpat fringilla, mi diam varius ligula, in eleifend lectus est fermentum lorem.

Cras nisl lacus, volutpat a odio posuere, iaculis sollicitudin purus. Praesent euismod volutpat rhoncus. Suspendisse rutrum tortor justo, eu sollicitudin nisl pretium et. In a elit ligula.