Google’ın AdSense programına bakıyorsanız, kesinlikle kendinize böyle bir programdan ne kadar kazanabileceğinizi soruyorsunuz ve muhtemelen geleneksel reklamcılık planlarından elde edebileceğiniz kadar kazanamayacağınızı düşünüyorsunuz.

Google, elbette, AdWords reklamverenlerinin sitelerine yönlendirilen her tıklama için ne kadar ödediği konusunda büyük bir gizlilik içindedir ve aynısı, AdSense banner sahiplerinin web sitelerinden ne kadar kazandığı için de geçerlidir.

Resmi bir şey olmasa da, bir web sitesinin AdSense’i kullanarak kazanabileceği nakit miktarına ilişkin söylentiler internette dolaşıyor. Ve birçok kişi (yasadışı olarak) AdSense ile ne kadar kazandıklarını ifşa ediyor. AdSense’i kullanarak ayda bin doların üzerinde para toplayan insanların hikayeleri var.

Ayda 100.000,00 doları aşan insanların hikayeleri de var ama bu tür hikayelere inanmak biraz zor. Gerçek şu ki, küçük bir web siteniz varsa ve yalnızca kendi kendini desteklemesini istiyorsanız ve bakım maliyetleri için cebinize ulaşmak istemiyorsanız, muhtemelen bunu AdSense ile yapabilirsiniz.

AdSense, çok sayıda sayfa barındıran kişiler için de çok iyidir.

 

Söz konusu sayfalar tek tek çok fazla trafik oluşturmasa bile, her tıklama önemlidir ve bunu yaparak çok para kazanabilirsiniz. Ve bu, bazen niceliğin neredeyse nitelik kadar önemli olduğunu kanıtlıyor.

Google’ın AdSense’ini kullanarak ne kadar para kazanacağınızı kestiremezsiniz, ancak birkaç şeyi göz önünde bulundurarak, gerçekten başlamadan önce kendiniz söyleyebilirsiniz.

Birincisi, her gün aldığınız ziyaret miktarıdır. Bunu tam olarak tahmin etmenin bir yolu olmasa da, günde çok fazla tıklama alırsanız iyi para kazanacağınız konusunda genellikle güvenli bir varsayımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca, bu tam olarak sitenizin ne hakkında olduğuna bağlıdır. Siteniz popüler bir şeyle ilgiliyse (müzik, seks, her ne olursa olsun) çok sayıda banner tıklaması almanız gerekir. Bunlar, TO (tıklama oranı) adı verilen, kendileriyle ilişkili bir katsayıya sahiptir.

Temel olarak, sitenizin ziyaretçilerinin büyük bir kısmı reklamları tıklarsa, daha fazla para kazanacağınız anlamına gelir. Bunu yapmanın en iyi yolu, sitenizde bazı popüler içeriğe sahip olmak ve bağlantıların kullanıcıları popüler öğelere yönlendirmesini sağlamaktır.

Sonra tabii ki, web sitenizdeki reklamların konumu ve sayısı var.

Aşırıya kaçmak istemeseniz de, birçok bağlantıya sahip olmak şüphesiz bir web yöneticisi olarak size daha fazla gelir sağlayacaktır. Bununla birlikte, sitenizin önemli bir bölümüne çok sayıda reklam eklerseniz, ziyaretçilerin bunları her zaman atlayabileceğine inanmayın (ve emin olun ki pek çok kişi bunu yapar).

Reklamlarınızı konumlandırmak için sanat ve bilim arasında bir şeyler vardır. İnsanlar genellikle belirli yerlere bakar ve başka yerlere asla bakmaz ve bunu bilen bir web sitesi yazarı ve/veya web yöneticisi, AdSense ile kazancını artırmak için pek çok şey yapabilir.

Sonuç olarak, AdSense ile kazandığınız para miktarı birçok faktöre bağlıdır.

Ancak, ilginç içeriklere ve/veya çok sayıda sayfaya sahip bir siteniz varsa ve her gün sürekli olarak yüksek miktarda trafik görüyorsanız, AdSense ile çok para kazanacağınıza bahse girebilirsiniz.

Yukarıdaki kategorilerde olmasanız bile, AdSense yine de kullanmaya değer çünkü onu kurmakta çok az güçlük var ve çoğu zaman siteyi finansal olarak desteklemeye yardımcı olurken, sonunda gönderiyi tamamlamak için güzel bir bonus oluyor. ayın.