Öne çıkan snippet’ler nelerdir?

Öne çıkan snippet, arama sorgusunun tam yanıtını içeren bir metin bloğudur. Sunulan Pasaj diğer organik sonuçların önce gösterilen ve böylece rekabette öne edilecek mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

Hala kesin bir kanıt yok ve kimse öne çıkan snippet’lerin organik sonuçlar kadar sık ​​tıklanıp tıklanmadığından emin değil. Aksini kanıtlayan çalışmalar var. Ancak, öne çıkan snippet’ler için içeriği optimize etmek kesinlikle bir şirketin web sitesine zarar veremez. Öne Çıkan Parçacıkların amacı, istenen arama sorgusuna anında yanıt sağlamaktır. Tıklama ihtiyacını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Buna karşılık, organik arama sonuçları, kullanıcıları istenen arama sonucunu tıklamaya teşvik etmek için kullanılır.

Soru, öne çıkan snippet’lerin optimizasyonu ile ilgilenip ilgilenmemesi gerektiği konusunda ortaya çıkıyor?

Diğer Google güncellemelerinde olduğu gibi, web sitesi sahipleri ve SEO uzmanlarının bir seçeneği var mı?

Bu fırsattan yararlanmazsanız, rekabet kesinlikle bunu yapacaktır. Google, herhangi bir ana sayfa için dünyadaki en büyük trafik kaynağı olmaya devam ediyor . Saniyede yaklaşık 40.000 arama sorgusu işlenir. Bu nedenle, en önemli SERP öğelerinden biri için kendi şirket web sitenizi optimize etmeden yapamazsınız . Hiçbir profesyonel şirket bu fırsatı kaçırmamalıdır.

Google’da sözde “0” konumuna nasıl ulaşılacağına ve sesli aramaya nasıl hakim olunacağına dair birkaç ipucu:

  • Uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanılmalıdır. İçeriği oluştururken, okuyucuların hangi soruları sorabileceği ve bunların nasıl sorulabileceği her zaman akılda tutulmalıdır. Bunlar tam olarak hedeflenmesi gereken ifadelerdir.
  • Başlık etiketini ve başlığı buna göre ayarlayın. Makalenin başlığı ” SEO Trendleri 2021 ” ise ve snippet’in “2021’deki SEO trendleri nelerdir?” sorusuna cevap vermesini istiyorsanız, o zaman bu soru başlık etiketinde yer almalıdır.
  • Sorular kısa ve öz olarak cevaplanmalıdır. Öne çıkan bir snippet’in ortalama uzunluğu 40 ila 60 kelimedir, bu nedenle cevaplar açık ve özlü bir şekilde formüle edilmelidir.

Bunlar, yeni içerik oluştururken nelerin dikkate alınması gerektiğine dair sadece birkaç örnektir. Bir başka iyi fikir, ana sayfada zaten var olan içeriği , özellikle de en popüler içeriği optimize etmektir . Seçilen makalenin cevaplaması gereken ana soruyu her zaman aklınızın bir köşesinde tutmalı ve içeriği optimize ederken bunu göz önünde bulundurmalısınız.